Sejm od kuchni
Potęga internetu 2007-12-22 13:30
 Oceń wpis
   

Jestem w szoku. Politycy wreszcie docenili internet. Wielkie ukłony dla Wojtka Nomejki, który dokonał przełomu w polskim Internecie. Udało się nakłonić czołowych polskich polityków, aby uczestniczyli w wizjonerskim projekcie.

Przyznam się szczerze. Nie wierzyłem w projekt polityczni.pl. Obserwowałem trochę z ironicznym uśmiechem jak Wojtek Nomejko biega dwojąc się i trojąc po Sejmie i nagrywa wszystkie konferencje. Kiedy zobaczyłem kamerę w jego ręku byłem już szczerze rozbawiony.

Ale widzę, że Wojtek dopiął swego. Stworzył przełomowy serwis dla zainteresowanych polityką. A politycy zrozumieli, że w sieci mogą trafić do wyborców. Koronnym dowodem jest ten wideoblog. Przy okazji wielki szacunek dla Jarosława Kaczyńskiego, który docenił to medium i zapowiedział stały udział w tym projekcie.

A na koniec mała anegdota. Jacek Kurski długo się wykręcał przed udziałem. Jeszcze kilka dni temu ironizował, że dla trzech tysięcy odwiedzających nie będzie tracił czasu. Dzisiaj ma już drugi filmik ;) Ot potęga sieci!

 
 Oceń wpis
   

Lider Samoobrony Janusz Maksymiuk stracił nazwisko. Wczoraj z prokuratury wyszedł już jako Janusz M. O gigantycznych sumach, które ten „polityk" jest winien kilku firmom słyszał już chyba każdy i to już dawno. Bardziej interesując jest to dlaczego były koalicjant rządu, który szczycił się mianem „prawych i sprawiedliwych" jest rozliczany dopiero dzisiaj?

Janusz M. według jednego z ostatnich oświadczeń majątkowych miał koło 5 milionów długów. To kwota jaką był winien hurtowniom i producentom nawozów azotowych. Nie będę wnikał czy wyłudził czy omsknęła mu się noga w interesach. Media sugerują to pierwsze, ale czy tak było orzeknie sąd. Wiadomo, że długi lidera Samoobrony rosną od dawna. Na jego poselskiej pensji od dawna siedział komornik. A sprawą powstania długu wymiar sprawiedliwości. Przez czas trwania kadencji śledczy nie byli jednak zbyt skorzy do działań. Wczoraj postawiono zarzuty. Czemu tak długo? Nie chce podejrzewać, że sprawa koalicji była ważniejsza niż powodzenie śledztwa.

Chwilę przed obcięciem końcówki nazwiska Janusza M. prokuratura wydała list gończy za innym posłem z byłej koalicji Piotrem Misztalem. Kto będzie następny? Pewnie jakieś inne znane nazwisko o którym od dawna mówiono, że ma sporo na sumieniu...

Niestety działania PR zdominowały działania poprzedniego rządu zwłaszcza w dziedzinie sprawiedliwości. A z resortu robiono w wielu wypadkach spółkę z bardzo ograniczoną odpowiedzialnością. (za niektóre wątki sprawy doktora G. zapłacimy wszyscy z własnej kieszeni, a właściwie z własnych podatków)

 


Najnowsze komentarze
 
2013-10-20 22:39
rtvagd do wpisu:
Samobójstwo medialne PiS
podoba mi sie blog
 
2013-08-16 18:25
chwilowka do wpisu:
Pobili Rokitę - czyliw oparach absurdu
Tylko niektórzy dziennikarze, brukowi.
 
2012-12-06 13:15
prawnik_ do wpisu:
Porażająca niekompetencja ministra Ziobro
Teraz mamy ministra sprawiedliwości który nie jest prawnikiem.
  
Dziennikarz Newsweeka
 Kategorie Bloga
 
Ogólne
 Moje linki


Ulubione blogi