Sejm od kuchni
 Oceń wpis
   

Olimpiada już dawno zatraciła swój charakter. Najlepszym potwierdzeniem, że jest to już tylko komercyjny show jest fakt, że zamiast zwyczajowego zawieszenia broni na czas sportowych zmagań mamy kolejny konflikt.

Gruzinom nawet się nie dziwię. W końcu Osetia Południowa to dla nich nieodłączny fragment kraju jak nie przymierzając dla nas np. Śląsk. A Rosja już zaciera rączki. Rozleniwiony świat zajmie się oglądaniem zmagań sportowych. Do Osetii ruszą tysiące „ochotników" - podobnych do tych Chińczyków, którzy ponad 50 lat temu sami z własnej inicjatywy wylądowali na spadochronach w Korei.

Zresztą logika Rosjan jest równie prosta jak konstrukcja cepa: jak nasi Czeczeni chcą się odłączyć to źle. Zbombardować! Jak chcą się odłączyć mieszkańcy Osetii - dobrze! Zbombardować, tyle że Gruzinów!

A statystyczny Kowalski, Smith, czy Kowalenko będzie siedział oglądał w telewizji festiwal komercji zwany nie wiadomo czemu Olimpiadą (zaiste jest to prawdziwy wyścig firm farmakologicznych, oraz marketingowców). Czasem może przełączy na program informacyjny. Popatrzy na kolejne bombardowanie. I wróci do „olimpiady".  Politykom i działaczom MKOL nie przeszkadza sprawa Tybetu, to tym bardziej bombardowanie przez Rosjan kraju na końcu świata też nie będzie spędzał snu z powiek.

 
 


Najnowsze komentarze
 
2013-10-20 22:39
rtvagd do wpisu:
Samobójstwo medialne PiS
podoba mi sie blog
 
2013-08-16 18:25
chwilowka do wpisu:
Pobili Rokitę - czyliw oparach absurdu
Tylko niektórzy dziennikarze, brukowi.
 
2012-12-06 13:15
prawnik_ do wpisu:
Porażająca niekompetencja ministra Ziobro
Teraz mamy ministra sprawiedliwości który nie jest prawnikiem.
  
Dziennikarz Newsweeka
 Kategorie Bloga
 
Ogólne
 Moje linki


Ulubione blogi