Sejm od kuchni
Bal w operze 2008-09-30 11:26
 Oceń wpis
   

Miał być wielki bal, a będzie kameralne spotkanie. Póki co na imprezie 11 listopada spodziewanych jest tylko czterech prezydentów, którzy byli z Lechem Kaczyńskim w Gruzji. Czyli PR-owcy prezydenta chcieli dobrze, a wyszło jak zwykle.

Adam Bielan drugi ze spin doktorów PiS przyznał w wywiadzie dla Newsweeka, że na razie tylko czterech prezydentów potwierdziło udział w „wielkiej imprezie” z okazji naszego Dnia Niepodległości. Z balu wychodzi spotkanie przy kominku czy brydż przy kawie. Cóż jaki kraj takie obchody.

Wygląda na to, że Michał Kamiński znowu trochę przesadził opowiadając mediom o swoim pomyśle na „ocieplenie wizerunku” Lecha Kaczyńskiego. Miało być dobrze – bo pomysł był fajny – a wyszło jak zwykle. Zwłaszcza, że wszystko wskazuje na to, iż kreatywność prezydenckiego doradcy skończyła się na wymyśleniu idei i ogłoszeniu ją we wszystkich mediach. Do imprezy został miesiąc i kilka dni, a nawet nie bardzo wiadomo jak ten „wielki bal” ma wyglądać. 

Jak słychać „na mieście” szef prezydenckiej kancelarii Piotr Kownacki postanowił zrobić trochę porządku w Dużym Pałacu i następnym do odstrzału po Fotydze ma być Michał Kamiński. Być może stąd ten pomysł imprezy - bal zamiast ocieplania wizerunku prezydenta miał być kolejna próba lansowania się prezydenckiego doradcy. Jeśli tak, to prawie się udało. O pomyśle mówiły wszystkie media, ale ciekawe co powiedzą 11 listopada...

 

 

 
Warto czytać... 2008-09-15 19:49
 Oceń wpis
   

Dość mocno wyolbrzymiony przez media spór między Julią Piterą, a Eugeniuszem Kłopotkiem chyba powoli dogasa. Wszystko zaczęło się, bo Julka P. nie doczytała (gazety). W odpowiedzi opozycja postraszyła wyborami. Tyle, że oni też nie doczytali. (ustawy)

W spór między Kłopotkiem, a Piterą nie chce mi się wgłębiać. Mam wrażenie, że pani minister znowu troszkę się zagalopowała. W partii Pitera słynie z ciętego języka. I z tego, że potrafi wydać osąd zanim pozna wszystkie fakty. I o ile wiem co najmniej już raz musiała przepraszać (notabene partyjnego kolegę) za postawione zbyt pochopnie oceny. Jak twierdzi w sprawie posła Kłopotka pomyliła tytuły prasowe.

Ale na konflikcie w koalicji postanowiła skorzystać opozycja. Adam Bielan oświadczył w RMF FM „Uważam, że PO poważnie rozważa przyspieszone wybory, razem z wyborami europejskimi. Zresztą słyszałem to również od polityków Platformy w kuluarowych rozmowach."

Adam [czytelników przepraszam, za familiarny ton, ale z Europosłem znamy się od lat] na Boga przecież sam brałeś udział w pisaniu ordynacji do euro parlamentu. I wiesz świetnie, że okręgi się nie pokrywają z tymi z ordynacji do wyborów krajowych. Nie da się zatem przeprowadzić tego samego dnia wyborów do Europarlamentu i naszego Sejmu. Choć przywilejem polityków jest możliwość podpuszczania media. Ale dziennikarze powinni uważać.

Kiedyś była akcja "cała Polska czyta dzieciom". Może warto pomyśleć nad akcją "cała Polska czyta politykom".

 
Policja menstruacyjna 2008-09-11 14:47
 Oceń wpis
   

Ministerstwo Zdrowia ogłosiło właśnie, że zamierza walczyć z podziemiem aborcyjnym. Zamierza rejestrować kobiety w ciąży. Czekam na powołanie policji menstruacyjnej.

Zgodnie z wytycznymi z resortu lekarze po stwierdzeniu ciąży u pacjentki będą mieli obowiązek wpisywać to do specjalnego rejestru. Resort ponoć chce w ten sposób zachęcić przyszłe mamy do regularnych badań okresowych. A przy okazji będzie można łatwo skontrolować ciąże i stwierdzić, czy matka na pewno urodziła.

Jak rozumiem w wypadku poronienia kobieta będzie musiała się gęsto tłumaczyć. A jeśli nie daj Boże kobieta poroni podczas wyjazdu zagranicznego będzie spowiadała się prokuratorowi. Proponuję od razu zainstalowanie w gabinetach lekarskich zmodyfikowanych trójek Giertycha. Niech z ginekologiem wspólnie pacjentki badają dzielnicowy i ksiądz proboszcz.

 


Najnowsze komentarze
 
2013-10-20 22:39
rtvagd do wpisu:
Samobójstwo medialne PiS
podoba mi sie blog
 
2013-08-16 18:25
chwilowka do wpisu:
Pobili Rokitę - czyliw oparach absurdu
Tylko niektórzy dziennikarze, brukowi.
 
2012-12-06 13:15
prawnik_ do wpisu:
Porażająca niekompetencja ministra Ziobro
Teraz mamy ministra sprawiedliwości który nie jest prawnikiem.
  
Dziennikarz Newsweeka
 Kategorie Bloga
 
Ogólne
 Moje linki


Ulubione blogi